ИСКЛУЧУВАТЕ ЛИ СЕ ОД СТРУЈА КОГА ИМА НЕВРЕМЕ – Еве на што предупредуваат метеоролозите

Силно невреме со дожд и грмотевици најавуваат од УХМР за деновиве.

ИСКЛУЧУВАТЕ ЛИ СЕ ОД СТРУЈА КОГА ИМА НЕВРЕМЕ – Еве на што предупредуваат метеоролозите

Исто така за време на силни грмежи се препорачува сите електронски уреди да бидат исклучени од струја, во случај на силен електричен напон. Дури и се препорачува доколку снема струја за време на невремето, уредите да се приклучат неколку минути по доаѓањето на истата, се додека не с

Повеќе...

Овој човек со неверојатна реакција спаси две деца во последна секунда! (ВИДЕО)

Овој човек по занимање е механичар, но сепак станал суперхерој! Имено, две деца шетале покрај неговата работилница, а автомобил со голема брзина се движел кон нив.

Овој човек со неверојатна реакција спаси две деца во последна секунда! (ВИДЕО)

 

Она што овој човек го направил одзема здив. Херојски потег кој заслужува пофалба!

Погледнете што направил:

Повеќе...

Јапонски компании користат мачки како терапија против стресот на работното место

Една компанија во Јапонија, земја позната по долгото работно време и стресната хиерархиска дисциплина, пронашла терапија за намалување на стресот, фокусирана на користењето на мачки, пренесуваат светските агенции.

Јапонски компании користат мачки како терапија против стресот на работното место

 

Во малата токиска канцеларија на информатичката компанија Фереј, девет мачки скокаат на колената на вработените, се шетаат по тастатур

Повеќе...

Група возбудени туристи во Кина стоела зад ограда снимајќи големи бранови. Она што ќе им се случи НЕ СЕ ГЛЕДА НИ ВО ФИЛМОВИТЕ! (ВИДЕО)

Стотина туристи се собрале на реката Киантанг во Кина како би сведочеле на најголемата плима која се случува во текот на годината, но она што тој ден им се случило секако не го очекувале...

Група возбудени туристи во Кина стоела зад ограда снимајќи големи бранови. Она што ќе им се случи НЕ СЕ ГЛЕДА НИ ВО ФИЛМОВИТЕ! (ВИДЕО)

 

Туристите се собрале на брегот како би ги набљудувале брановите. Меѓутоа, целиот настан се претвара во вистинска катастрофа откако брановите удриле посилно и

Повеќе...

Ловец на богатство пронашол златник вреден 17.000 долари!

Аматер ловец на богатство од Русија пронашол 400 години стар златник вреден повеќе од 17.000 доалри, додека нуркал на дното од реката Јауза во Москва.

Ловец на богатство пронашол златник вреден 17.000 долари!

 

Екстремно скапиот златник го пронашол нуркач, аматер кој пливал низ реката Јауза со магнет за пребарување, објави „Москва 360“. Како што се наведува во извештајот, златната паричка била закачена за

Повеќе...

Скандалозно: Обични граѓани видени како отвораат патишта, училишта, градинки, фабрики...

За сите што ја пропуштија новата епизода на „Фчерашни новости“ во неделата, епизодата 26 веќе е достапна на „Јутјуб“. Во неа гледајте:

Скандалозно: Обични граѓани видени како отвораат патишта, училишта, градинки, фабрики...

 

* Скандалозно: Обични граѓани видени како отвораат патишта, училишта, градинки, фабрики...

* „Фчерашни“ дознава: Дали навистина завршија протестите на „За заедничка Македонија“?

* Како функционира адвокатскиот шалте

Повеќе...

ШОКАНТНО – Овој наставник нападна ученичка среде...

Еден наставник во училиште во Кина сексуално нападнал ученичка среде бел ден.

ШОКАНТНО – Овој наставник нападна ученичка среде...

Имено, наставникот имал ментална болест, меѓутоа од училиштето тврдат дека тој немал никаков “напад” 2 години.

Девојчето било на време спасено и не се здобило со никакви физички повреди, а наставникот е суспендиран и одведен во болница.

Повеќе...

ШОКАНТНО - Го оставиле детето само дома, а кога се вратиле...

Петгодишно дете ги шокирало своите родители во Кина откако било оставено само дома.

ШОКАНТНО - Го оставиле детето само дома, а кога се вратиле...

Имено, тие го оставиле детето само во нивниот дом додека биле излезени, но кога се вратиле го затекнале детето како игра со заштедените пари.

Пронаоѓајќи забава, детето искинало 50 јуани на ситни парченца и направило голем куп.

Таткото се обратил во банката, па му б

Повеќе...

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Овој шеик изгуби глава по ќерката на Трамп - Погледнете…

Иванка Трамп заедно со нејзиниот татко, Доналд Трамп престојува во Саудиска Арабија.

УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Овој шеик изгуби глава по ќерката на Трамп - Погледнете…

Сите се воодушевени од нејзината убавина, а исклучок не е ни овој шеик кој гледа во неа без да трепне.

Погледнете...

Повеќе...

Марихуаната ги лекува тешките наркомани?

Центарот за лекување на зависности во Лос Анџелес објави дека со медицинската марихуана им помага на пациентите да се одвикнат од хероин и кокаин, пренесува Си-Ен-Ен.

Марихуаната ги лекува тешките наркомани?

 

Шефовите на центрите за рехабилитација тврдат дека марихуаната ја намалува штетата што настанува со употребата на тешки дроги.

Основачот на клиниката „Хај Собрајати“, Џо Шранк, изја

Повеќе...

Овој човек се обиде да докаже дека ЗЕМЈАТА е РАМНА!

Теоретичар на заговор, кој верува дека земјата е рамна, се обидува да го докаже своето тврдење со помош на обична либела, пишува “Метро”.

Овој човек се обиде да докаже дека ЗЕМЈАТА е РАМНА!

 

Д. Марбл вели дека во минатото научниците создавале и измислувале факти и слики, за да докажат дека Земјата е тркалезна.

Од неодамна, креирањето на докази во поддршка на оваа светска заблуда, драстично е намале

Повеќе...

ПРЕБАРАЈ