Го однел својот нов електричен автомобил на механичар. Кога мајсторот детално го прегледал, имал што да види (ВИДЕО)

Сопственик на автомобил „Тесла“, едно утро во својата гаража слушнал мјаукање. Бидејќи во целата гаража не можел да најде каде се наоѓа мачката, сфатил дека животното некако се вовлекло во автомобилот.

Го однел својот нов електричен автомобил на механичар. Кога мајсторот детално го прегледал, имал што да види (ВИДЕО)

 

Го однел својот автомобил на сервис, каде еден од автомеханичарите отстранил мала плоча која се наоѓа под возилото и извлекол прекрасно портокалов

Повеќе...

Истуриле канта со вода во ова наизглед мирно езеро. Она што се случило е ЗАСТРАШУВАЧКО!

После огромна бура која го зафатила целото подрачје, нешто чудно и прилично застрашувачко се случило во ова езеро...

Истуриле канта со вода во ова наизглед мирно езеро. Она што се случило е ЗАСТРАШУВАЧКО!

 

Имено, додека од својот чамец ја вадел насобраната вода, овој пар забележал дека нешто чудно се случува во езерото. Секогаш кога во него би истуриле канта со вода, на еден дел од езерото се случувало нешто чудно.

Погледнете за што с

Повеќе...

Пет мистериозни суштества фатени на камера: Овие застрашувачки сцени ќе ве шокираат!

Сакаме да мислиме дека нашиот свет во целост е откриен, но постојат многу работи за кои не знаеме...

Пет мистериозни суштества фатени на камера: Овие застрашувачки сцени ќе ве шокираат!

Чудните суштества од секогаш го фасцинирале човекот. Овие суштества биле предмет на митови и легенди, но досега не биле научно докажани.

Погледнете го видеото:

Повеќе...

Додела пиело вода, мало слонче паднало во длабок базен и почнало да се дави. Нема да верувате како реагирале возрасните слонови! (ВИДЕО)

Додела пиело вода, мало слонче паднало во длабок базен и почнало да се дави. Нема да верувате како реагирале возрасните слонови! (ВИДЕО)

Додела пиело вода, мало слонче паднало во длабок базен и почнало да се дави. Нема да верувате како реагирале возрасните слонови! (ВИДЕО)

 

Погледнете што се случило:

Повеќе...

Ставете лајк или ќе го фрлам бебето

Судот во Алжир осуди маж на две години затвор затоа што загрозил живот на бебе кое го држел низ отворен прозор од 15. кат на зграда за да добие „лајкови“ на Фејсбук.

Ставете лајк или ќе го фрлам бебето

 

Осуденикот ја објавил фотографијата на оваа социјална мрежа и напишал: „1.000 лајкови или ќе го испуштам“.

Поради ваквиот потег, многу корисници на Фејсбук побарале негово апсење.

По

Повеќе...

Кога ја погледнале снимката, никој не можел да поверува! НЕВЕРОЈАТНО! (ВИДЕО)

Се чини дека кучето од снимката е вистински претставник на својот вид! Тоа посакало да излезе надвор, а неговата интелигенција му помогнала да сфати како да успее во намерата.

Кога ја погледнале снимката, никој не можел да поверува! НЕВЕРОЈАТНО! (ВИДЕО)

 

Погледнете го видеото:

Повеќе...

Забележале огромен питон во тревата. Кога виделе што му излегува од уста останале во шок! (ВИДЕО)

Овој човек забележал четири метри долг африкански питон кој лежел во тревата.

Забележале огромен питон во тревата. Кога виделе што му излегува од уста останале во шок! (ВИДЕО)

 

Исплашениот човек веднаш отишол по помош и повикал аматерски ловец на змии кој дошол со својата екипа. Меѓутоа, кога сите стигнале на фармата, било јасно дека големата змија не може да се движи бидејќи проголтала нешто преголемо.

Набрзо сите откриле за што се работи.

Погл

Повеќе...

ПИЈТЕ ПИВО: Помага при слабеење, го намалува ризикот од срцеви болести и штити од Алцхајмер!

Според најновото истражување, пивото може да ве заштити од Алцхајмерова болест, помага при губење тежина и го намалува ризикот од срцеви заболувања.

ПИЈТЕ ПИВО: Помага при слабеење, го намалува ризикот од срцеви болести и штити од Алцхајмер!

 

Во прилог на тоа говорат резултатите на истражувањата на италијанските експерти од 2011. година, кои откриле дека „умерените“ љубители на пиво имаат дури 42 отсто помали шанси да заболат од срцеви бо

Повеќе...

Сопружниците на најниската брачна двојка имаат само по 90 см

Брачниот пар Пауло Габриел да Силва (31) и Катјуција Ли Хошино (21) од Бразил се најнискиот пар во светот. Тие се запишани во Гинисовата книга на рекорди. Пауло е висок 90,28 сантиметри, а Катјуција 91,13. Заедно се високи 181,41 сантиметар. Се запознале во 2006 година, а се венчале неодамна.

Сопружниците на најниската брачна двојка имаат само по 90 см

„Среќни сме што влеговме во Гинисовата книга на рекорди.

Повеќе...

Пократки денови, помалку среќа: Сонцето влијае на расположението на луѓето

Истражувачите од Универзитетот Бригам Јанг, во Јута, испитувале како сонцето во текот на денот, од изгрејсонце до зајдисонце, влијае на нашето однесување.

Пократки денови, помалку среќа: Сонцето влијае на расположението на луѓето

 

Резултатите покажале дека должината на сончевиот временски интервал во текот на денот генерално влијае на менталното здравје на луѓето, дури и повеќе отколку други фактори како што се температу

Повеќе...

Трик со чија помош секогаш ќе имате вишок чоколадо (ВИДЕО)

На Фејсбук се појави видео со трик со чија помош секогаш ќе имате вишок чоколадо!

Трик со чија помош секогаш ќе имате вишок чоколадо (ВИДЕО)

 

За што станува збор? Доколку го исечете чоколадото на точно одреден начин и потоа повторно го „споите“ по одреден редослед - една коцка останува вишок.

Човечкиот мозок не може да се носи со ова, погледнете и сами:

Повеќе...

Повеќе артикли...

ПРЕБАРАЈ