Дац кај Жаре: Јавив за бомба во театар! (ВИДЕО)

Драган Спасов Дац, еден од омилените актери на домашната публика, доаѓа во новата епизода од шоуто Еден на Еден.

Дац кај Жаре: Јавив за бомба во театар! (ВИДЕО)

 

На Жаре му раскажа еден куп анегдоти од својата богата кариера, од кои неколку навистина неверојатни!

Гледајте ја новата Еден на Еден на Телма, сабота во 19:15 часот.

Повеќе...

ДАЛИ Е ОВА НАЈСКАПИОТ РАЗВОД? - Еве колку Џенет Џексон ќе добие од катарскиот милијардер

Веста дека поп дивата Џенет Џексон се разведува од третиот сопруг, Висам Ал Манa, само три месеци по породувањето, ја објавија сите светски медиуми, а неодамна таблоидите укажаа и на потенцијалната причина за разделбата.

ДАЛИ Е ОВА НАЈСКАПИОТ РАЗВОД? - Еве колку Џенет Џексон ќе добие од катарскиот милијардер

 

Имено, Џенет и катарскиот бизнисмен пред да стапат во брак потпишале предбрачен договор, според кој поп дивата може да добие по

Повеќе...

Анџелина Џоли има ново момче?

Холивудската ѕвезда, Анџелина Џоли, поранешната сопруга на Бред Пит, според пишувањата на таблоидот „Ин Тач“, има ново момче.

Анџелина Џоли има ново момче?

 

Таблоидот пишува дека Анџелина веќе извесно време е во романтична врска со маж кој е познат филантроп, а со кого се запознала минатата година во Лондон. Иако успешно ја крие врската, Анџелина, според таблоидот, има намера

Повеќе...

Многумина не го препознаа: Како денес изгледа славниот актер Џим Кери?

Славниот актер и комичар Џим Кери подолго време не се појавувал во медиумите поради трагичната смрт на својата девојка Катрион Вајт, а сега конечно се огласил и ги изненадил своите фанови.

Многумина не го препознаа: Како денес изгледа славниот актер Џим Кери?

 

Кери објавил фотографија со која го честитал Велигден, а фановите не можеле да поверуваат како изгледа...

Повеќе...

Невниманието ги откри: Јариќ и Лима повторно заедно?!

Поранешниот пар Адриана Лима и Марко Јариќ ставија крај на својот брак пред две години, а по разводот посочија дека нивниот однос остана пријателски.

Невниманието ги откри: Јариќ и Лима повторно заедно?!

 

Сепак, во последно време, Лима и Јариќ поминуваат повеќе време заедно, бразилски модел беше гостинка во домот на својот поранешен сопруг во Maјами.

Поточно, Лима и нејзините ќерки беа гости на велиг

Повеќе...

ХИТОВИ: Веќе 40 години ги пееме песните од албумот „Hotel California“

„Hotel California“ од „Eagles“ е еден од најпознатите албуми на сите времиња. Песните од тој албум и денес, 40 години откако е објавен, се големи хитови.

ХИТОВИ: Веќе 40 години ги пееме песните од албумот „Hotel California“

 

Погледнете го ова супер видео кое го подготви Billboard, за годишнината на албумот на „Eagles“:

Повеќе...

Дома сте пред Велигден? Еве што да направите! (ВИДЕО)

Велигденското издание на најгледаното ток-шоу кај нас, „Еден на Еден“, го има еден од најпознатите балканци, легендата на музичката и актерската сцена – Др. Неле Карајлиќ! Друштво ќе му прави човекот без кој не проаѓа Велигден – Џокси!

Дома сте пред Велигден? Еве што да направите! (ВИДЕО)

 

Новата епизода од Жаре и екипата ќе е вистински избор за сите кои оваа сабота ќе бидат во комфорот на својот дом

Повеќе...

Неле Карајлиќ во Еден на Еден: Дрога, Селма Хајек, Марадона и многу повеќе (ВИДЕО)

Саботата што измина имавте можност да го гледате велигденското издание од ток-шоуто „Еден на Еден“. Гостин на Жаре му беше живата легенда, познатиот Др. Неле Карајлиќ, фронтменот на групата „Забрането пушење“, ѕвездата од „Топ листа надреалиста“ и еден од контроверзните естрадни личности од екс Југославија.

Неле Карајлиќ во Еден на Еден: Дрога, Селма Хајек, Марадона и многу повеќе (ВИДЕО)

 

Др. Неле се пофали со својата книга „Фа

Повеќе...

Есма Реџепова целиот имот го оставила на државата (Видео)

Кралицата на ромската музика Есма Реџепова-Теодосиевска, која во својот живот има одгледано 47 деца и одржано голем борј хуманитарни акции, пред нејзината смрт оставила тестамент за целиот нејзин имот. Нејзината менаџерка и пријателка Зорана Костовска, на РСМ говореше за животот на Реџепова, а според неа, ексклузивна вест беше одговорот на прашањет

Повеќе...

Јана Бурческа и Левина денес со настап во Скопје

Македонската Радио Телевизија денес на сцената на „Public Room“ ќе ја видиме евровизиската претставничка Јана Бурческа и претставничката за Евровизија на Германија, Левина.

Јана Бурческа и Левина денес со настап во Скопје

 

Од МРТ велат дека поканети се сите коишто сакаат да пеат, играат и уживаат во уникатниот музички избор на Јана и Левина, придружувани од бендот Offbeatz.

Настанот е со почеток

Повеќе...

НИКОЈ НЕ Е СОВРШЕН, ПА ДУРИ НИ ТАА - Оваа актерка објави селфи без шминка и ги подели нејзините фанови

Колумбиската актерка Софија Вергара важи за една од најубавите жени на светот, а неодамна го покажа лицето без шминка.

НИКОЈ НЕ Е СОВРШЕН, ПА ДУРИ НИ ТАА - Оваа актерка објави селфи без шминка и ги подели нејзините фанови

 

Таа сподели селфија на кои не е нашминкана, и е со температура. Реакциите на нјзините фанови беа поделени. И додека некои сметаа дека Софија е преубава дури и во такво издание, други не се сложуваа со тоа.

Имено, атрактивната Соф

Повеќе...

ПРЕБАРАЈ