:
ЖИВКО ГОШАРЕВСКИ ЈА КРЕНА ПРЕСПА НА НОЗЕ – ОВАА ЕСЕН СЕ ВРАЌА ЖИВОТОТ ВО РЕСЕН!

Некогаш богата Преспа денес е на колена, а Ресен со ископани улици и исушени палми. Училиштата се со блокирани сметки и без огрев. Ресен е општина со села без вода за пиење. Ние ќе го запреме иселувањето од Преспа. Ќе го развиваме Ресен и ќе му дадеме нов вредносен систем, рече меѓудругото кандидатот за градоначалник на СДСМ за општина Ресен, Живко Гошаревски.

МАКЕДОНИЈА

ААВМУ: Повеќето телевизии и радија известуваат професионално – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенцијаHomeМакедонијаААВМУ: Повеќето телевизии и радија известуваат професионално

СВЕТ

Францускиот претседател Емануел Макрон утре ќе го посети островот Свети Мартин, погоден од ураганот Ирма, соопшти синоќа Министерството за внатрешни работи на Франција.   „Макрон ќе тргне кон Свети...

LIFE - Забава, култура, спорт...

Српската актерка Ирена Мичијевиќ (45), која се прослави со серијата „Жените од Дедиње“, почина денеска во Белград. Таа се борела со тешка болест, но семејството не открива повеќе детали.   ...
Со Никола Груевски е возможна само криминална ера – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција
СДСМ: Со Никола Груевски е возможна само криминална ера – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција

ПРЕБАРАЈ