:
Вооружена драма во Скопје – Ја отвориле железната решетка и влегле во познатиот супермаркет додека се пребројувале парите од дневниот про
Вооружена драма во Скопје – Ја отвориле железната решетка и влегле во познатиот супермаркет додека се пребројувале парите од дневниот промет! – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција

МАКЕДОНИЈА

Вооружена драма во Скопје – Ја отвориле железната решетка и влегле во познатиот супермаркет додека се пребројувале парите од дневниот промет! – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција...

СВЕТ

Францускиот претседател Емануел Макрон утре ќе го посети островот Свети Мартин, погоден од ураганот Ирма, соопшти синоќа Министерството за внатрешни работи на Франција.   „Макрон ќе тргне кон Свети...

LIFE - Забава, култура, спорт...

Српската актерка Ирена Мичијевиќ (45), која се прослави со серијата „Жените од Дедиње“, почина денеска во Белград. Таа се борела со тешка болест, но семејството не открива повеќе детали.   ...

Хотелот Претор кој располага со 15 соби, 3 апартмани и капацитет за 64 гости во соби кои имаат сопствени ВЦ-иња, претставува вистински блесок во ПРЕСПА.

Ова ќе биде единствен ХОТЕЛ кој се наоѓа на источното крајбрежје од Преспанското Езеро.

Освен хотелското сместување, ХОТЕЛ ПРЕТОР ќе нуди и угостителски услуги во својот мега ресторан кој собира 200 до 250 луѓе, како и летната тераса пред хотелскиот комплекс.

Хотелот поседува сопствена кујна, која нуди прекрасни специјалитети на скара.

Хотелскиот комплекс нуди и специјална летна бавча, која значи возобнувавање на некогашната прекрасна летна бавча на Агроплод која се наоѓа во Претор.

Отворањето на целиот хотелски комплекс е закажано за овој понеделник (23.јуни) во 12 часот.

Во ресторанот на новиот прекрасен комплекс покрај Преспанското Езеро кој ќе располага и со сопствена плажа ќе може да се организираат и секакви видови свечености, свадби, крштевки, матурски и полуматурски прослави, семинари, настава во природа, секаков вид на екскурзии и тн...

КОНТАКТ ТЕЛЕФОН:

047 480 003

e-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

ПОВЕЌЕ ЗА ЛОКАЦИЈАТА (ГУГЛ МАП), КОНТАКТ ПОДАТОЦИ И УСЛУГИТЕ НА ХОТЕЛ ПРЕТОР СО КЛИК ТУКА, ВО ВОДИЧ НА ПРЕСПА 

 

made with love from Joomla.it

ПРЕБАРАЈ