:
Вооружена драма во Скопје – Ја отвориле железната решетка и влегле во познатиот супермаркет додека се пребројувале парите од дневниот про
Вооружена драма во Скопје – Ја отвориле железната решетка и влегле во познатиот супермаркет додека се пребројувале парите од дневниот промет! – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција

МАКЕДОНИЈА

Вооружена драма во Скопје – Ја отвориле железната решетка и влегле во познатиот супермаркет додека се пребројувале парите од дневниот промет! – Sky.mk – Дознај се' – Македонска новинска агенција...

СВЕТ

Францускиот претседател Емануел Макрон утре ќе го посети островот Свети Мартин, погоден од ураганот Ирма, соопшти синоќа Министерството за внатрешни работи на Франција.   „Макрон ќе тргне кон Свети...

LIFE - Забава, култура, спорт...

Српската актерка Ирена Мичијевиќ (45), која се прослави со серијата „Жените од Дедиње“, почина денеска во Белград. Таа се борела со тешка болест, но семејството не открива повеќе детали.   ...

 

 


Контакт и локација

Адреса ТУРИСТИЧКА НАСЕЛБА ПРЕТОР - ПРЕСПА
Телефони

075/560-978

 

E-mail

  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Web

/

Специјална понуда:

Порција за свадби 10 евра плус бесплатен апартман за младите

 

Услуги:

  • Хотелско сместување со најквалитетни услови, тоалет и туш во секоја соба
  • 15 соби
  • 3 апартмани
  • Ресторант 400 гости
  • Скара на жар
  • Летна Бавча
  • Организација на свадби, крштевки, матурски и полуматурски прослави, семинари, приватни забави, настава во природа, екскурзии...

За местото:

Хотелот Претор кој располага со 15 соби, 3 апартмани и капацитет за 64 гости во соби кои имаат сопствени ВЦ-иња, претставува вистински блесок во ПРЕСПА.

Ова ќе биде единствен ХОТЕЛ кој се наоѓа на источното крајбрежје од Преспанското Езеро.

Освен хотелското сместување, ХОТЕЛ ПРЕТОР нуди и угостителски услуги во својот мега ресторан кој собира 400 луѓе, како и летната тераса пред хотелскиот комплекс.

Хотелот поседува сопствена кујна, која нуди прекрасни специјалитети на скара.

Хотелскиот комплекс нуди и специјална летна бавча, која значи возобнувавање на некогашната прекрасна летна бавча на Агроплод која се наоѓа во Претор.

Во ресторанот на новиот прекрасен комплекс покрај Преспанското Езеро кој ќе располага и со сопствена плажа ќе може да се организираат и секакви видови свечености, свадби, крштевки, матурски и полуматурски прослави, семинари, настава во природа, секаков вид на екскурзии и тн... 

Покрај хотелот функционира и пицеријата Доменико која се наоѓа покрај Преспанското езеро и нуди вкусни специјалитети од најдобрите пица мајстори и одличен амбиент со поглед кон езерото.

made with love from Joomla.it

ПРЕБАРАЈ