РЕГИОНОТ ВО ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Почина познатата пејачка чии песни ги слушавме сите

Пејачката Дона Арес почина синоќа во родниот град Бихаќ по долго боледување од рак во 41. година од животот.

Пејачката боледуваше од рак на дојката. Таа редовно ги известуваше своите фанови на социјалните мрежи за својата здравствена состојба.

На 15 април 2015 година одржа голем концерт во Сараево, на кој гостуваа нејзини пријатели и музичари, а целта на настанот беше да се соберат срества за нејзиното лекување.

Азра Колаковиќ, попозната како Дона Арес, е родена на 1 јануари 1977 година, а со музика почнала да се знаимава уште како дете.

 

Source: Showbiz