Се забил во дрво при брзина од 200 километри на час (ВИДЕО)

Застрашувачка снимка е забележана деновиве во Белгија, каде несовесен возач на „ауди“ излетал од патот и се забил директно во дрво, при брзина од 200 километри на час.

Чудо е што возачот на автомобилот и неговите сопатници поминале само со лесни повреди.

Погледнете во каква опасност биле:

Source: Мозаик

Најнови вести од Centar.mk