Почнува ли во четврток судир помеѓу планетарните сили: Британските подморници тргнуваат кон Сирија

Според податоците на весникот „Дејли Телеграф“, на британските подморници им е наложено да се покренат кон домет за рекетен удар

Read more

Америка и Русија на раб на судир од невидени размери: Односите полоши и од времето на Студената војна

Америка и Русија на раб на судир од невидени размери: Односите полоши и од времето на Студената војна! Американскиот претседател

Read more

Американците спремни за нуклеарна војна: САД го подигнаа леталото „Судниот ден“, еве за што се користи оваа летечка тврдина

Американците спремни за нуклеарна војна: САД го подигнаа леталото „Судниот ден“, еве зошто се користи оваа летечка тврдина! САД во

Read more

Планетата на праг на нова светска војна: Прашање на часови е кога моќната американска армада ќе удри на Сирија! Русите се закануваат, одговорот ќе биде моментален

Американскиот разурнувач „Доналд Кук“ опремен со крстосувачки ракети „томахавк“ се приближи на 100 километри од Тартус во Сирија, каде се

Read more