Единствениот национален медиум од југозападна Македонија: Во целост ги отфрламе лажните вести на сајтот Lider.com.mk, бараме Обвинителството ИТНО да спроведе истрага за унгарските пари во одредени медиуми!

Целосно ги отфрламе лагите и клеветите во текстот под наслов “(АФЕРА) ДУВЛО ЗА ПРОПАГАНДА (3): Ресенска фирма, се претставува како

Read more

Дали Македонија го победува коронавирусот? – Само 5 новозаразени во 24 часа

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 95 оздравени пациенти во: Скопје-32, Куманово-38, Прилеп-16, Тетово-2, Велес-7.

Read more

Ресен се држи најдобро: Само во овие четири града нема ниту еден регистриран од коронавирус

Ресен, Берово, Кратово и Свети Николе се без регистриран позитивен случај на Ковид-19. Новите податоци за коронавирусот во државава, покажуваат

Read more

(Фотогалерија) Вечерва уште една значајна заплена- Директорот на БЈБ Сашо Тасевски, во уште една успешна акција за борба против дрога!

Во текот на денешниот ден, при акција на Бирото за јавна безбедност, на подрачјето на Град Скопје, по претходно издадена

Read more

Голема акција на БЈБ – Запленети се 1,24 тона дрога, обелодени директорот Сашо Тасевски

Бирото за јавна безбедност преку Одделот за криминалистичка полиција во рамките на засилените мерки во борбата против недозволената трговија со

Read more

Секој кој ќе се тестира за коронавирус, добива решение за задолжителна самоизолација се додека не стигнат резултатите

Денеска од Владата е донесена и Уредба со законска сила за задолжителна самоизолација при тестирање за присуство на коронавирус КОВИД-19.

Read more

Од утре носењето на маски ќе биде задолжително – Еве само кога ќе бидете ослободени од обврската да носите заштитна маска

На оваа своја седница Владата ја донесе Уредбата со законска сила за носење лична заштита заради спречување на ширењето на

Read more