На Табановце поставена првата табла за Зелена лента за Отворен Балкан – обезбеден е брз проток за транспортерите

На граничниот премин Табановце, на влез во Северна Македонија, Царинската управа на Северна Македонија ја постави првата табла за Зелена

Read more

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ аздисува, Стефковски среде криза троши 200.000 евра за партиски вработувања

Соопштение на СДСМ: Додека Христијан Мицкоси глуми загриженост за економскиот стандард на граѓаните градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ крчмат општински буџети за

Read more

СДСМ: Апсењето на нивната земјоделска инспекторка фатена со поткуп го погоди ВМРО-ДПМНЕ, го напаѓаат Спасовски за да ги заштитат криминалците

Соопштение на СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот што полицијата ефикасно и неселективно се бори против секаков

Read more

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ е симбол на расипништво, во само четири општини над милион евра за партиски вработувања

Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ Во време на најголема светска енергетска и економска криза, предизвикана од агресијата врз Украина,

Read more
Generated by Feedzy