Банана подготвена на овој начин го топи салото на стомакот

За среќа, банана е убаво да се јаде, дури и кога сте на диета, бидејќи ова овошје содржи големо количество на калиум, кое овозможува исфрлање на вишокот на водата од организмот.

Исто така, бананите го забрзуваат и метаболизмот, особена ако ги комбинирате со спанаќ или ленено семе.

Доколку сакате да се ослободите од салото на стомакот, ви предлагаме да го подготвите овој вкусен еликсир за кој велат дека е успешен.

Состојки: – 1 банана – 1 портокал – 1/2 чаша ниско-масен јогурт – 1 лажичка кокосово масло – 1/4 лажичка мелен ѓумбир – 2 лажици ленено семе – 2 лажици “whey” протеин, односно протеин од сурутка

Едноставно измешајте ги овие состојки па ставете ги во блендер. Испасирајте ги и ќе добиете вкусен напиток. Пијте го овој сок на празен стомак, откако ќе се напиете една чаша млака вода.