Брза вечера или доручек – полнет леб со кашкавал и кајмак (Видео)

Брза вечера или доручек – полнет леб со кашкавал и кајмак (Видео)

Одлична идеја и начин како да го искористите стариот леб…

Состојки: 1 векна леб; 100 гр колбасица; 150 гр кашкавал; 4 лажици кајмак ; 3 лажици ајвар; млад кромид; магдонос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Брза вечера или доручек – полнет леб со кашкавал и кајмак (Видео)