Бурек со месо од готови кори (ВИДЕО)

Направете бурек на едноставен начин…

Состојки:

1 пакување кори од 500 гр
350 гр мелено месо
масло
сол
магдонос
бибер
3 јајца
300 мл млеко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: