Температури под -11 степени, доаѓа студено и ветровито време – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Денеска времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почести во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж

Read more

Владата ќе им помогне на јаболкарите од Ресен – ќе добијат по 3 денари за секој предаден килограм јаболко кај регистриран откупувач или преработувач

Се покажаа како лажни вести предизборните трикови на опозицијата, која ги лажеше ресеначни дека нема да добијат субвенции и поддршка

Read more

Прв случај на коронавирус после повеќе месеци во Ресен – Драстичен пораст на новозаразени на ниво на Македонија

Во Ресен денес регистриран првиот случај после повеќе месеци на зараза од коронавирус. Во последните 24 часа се направени 4.713

Read more