Centar ексклузивно дознава: Кафетериите ќе работат само на отворено, а маските ќе станат задолжителни при влез во затворени простории

Според плановите за намалување на рестрикциите врз граѓаните поради коронавирусот кој забрзано се прошири низ целиот Свет, време е животот

Read more

Полицијата досега укажуваше, отсега ќе апси за непочитување на мерките

Дополнителната заменик-министерска за внатрешни работи, Славјанка Петровска во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека полицијата досега им укажувала и

Read more

Македонски Телеком на својата веб страница го објави прекрасниот подарок за своите корисници

Македонски Телеком како општествено одговорна компанија на својата интернет страница утрово објави дека во овие моменти кога начинот на живот

Read more