Концептот „дупекратија“ на црни Грујо го менуваат со концептот „меритократија“ на Мицкоски

Пишува: НЕНАД ЈОВАНОВИЌ Заговара ВМРО-ДПМНЕ меритократија, го прочитав овој термин пред некој ден. Новиот „концепт“ на Мицкоски, излезе објавен на

Read more

Петров во „Само вистина“: Ако се оди по европскиот пат нема ништо лошо во зголемување на владиното мнозинство

Членот на Извршниот одбор на СДСМ, Андреј Петров истакна дека предвремени парламентарни избори нема да има. Во гостувањето во „Само

Read more

Петровска на состанок со амбасадорите на земјите членки на ЕУ: Борбата против корупцијата е безбедносно прашање за земјите од Западен Балкан, исто како и евроинтеграциите

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска имаше средба со амбасадори на земјите членки на ЕУ, акредитирани во Северна Македонија. Средбата

Read more

Петров во „Само вистина“: И премиерот и амбасадорката порачаа за уставните измени да не се собираат партиски поени

Ако се гледаат изјавите на претседателот на Владата околу уставните измени и изјавата што ја даде вчера американската амбасадорка, контекстот

Read more
Generated by Feedzy