Претседателот Пендаровски ги прими амбасадорите на САД, Обединетото Кралство, Германија, Италија и Франција при ОБСЕ и амбасадорите на ОБСЕ и на САД во Северна Македонија

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими шефот на мисијата на ОБСЕ во Република Северна Македонија, Килиан Вал, и амбасадорите при

Read more

(ФОТО) ПОЛИЦИЈАТА ГО ОБЕЗБЕДУВА ТЕРЕНОТ: Опасна цевка откачена од билборд што виси од железничкиот мост на булевар “Трета македонска бригада” во близина на Железничката станица

Вечерва, по пријава на единствениот број за итни случаи на 112 во Центарот за управување со кризи (ЦУК) за опасност

Read more

Нетанјаху: Израел размислува за снабдување на Украина со одбранбениот систем „Железна купола“.

Израел ја истражува можноста за снабдување на Украина со својот најсовремен противракетен одбранбен систем „Железна купола“, изјави денеска израелскиот премиер

Read more
Generated by Feedzy