Двајца новозаразени, шестмина оздравени од коронавирус во Ресен во последното деноноќие

Двајца новозаразени, шестмина оздравени од коронавирус во Ресен во последното деноноќие, според статистиките на Министерството за Здравство. Досега во Ресен

Read more

Тренчевска: Отворањето на двата групни домови во Демир Капија, потврда за продолжување на деинституционализацијата

„Со процесот на деинституционализација ги остваруваме нашите заложби за едно општество за сите, за еднакви права и можности за сите

Read more

(ФОТО) Шилегов: Цаци, другарке, една порака која ми е пренесена од дедо ми: тешко волкот по кој што кучиња не лаат … Лајте кучиња, лајте

Фејсбук статус на Петре Шилегов: Ова е мојата другарка Славјанка Петровска. Слика стара околу 8 години. И горд сум на

Read more