На 1-ви и 2-ри јули Охрид и Отешево ќе бидат домаќини на највисоките претставници од САД, Европа и регионот

Течат последните подготовки за најголемата меѓународна конференција која се организира во нашата држава „Преспа форум дијалог“ . На 1-ви и

Read more

Денес можна нестабилност, од утре температури од околу 40 степени – еве какво време не’ очекува следните денови

Денес околу пладне и попладне ќе има локална појава на нестабилност која поради големата енергија во атмосферата ќе биде во

Read more

Се распламтува коронавирусот: 10 нови случаи на ковид во Ресен, од почетокот на пандемијата бројката надмина 200

10 нови случаи на коронавирус се регистрирани во Ресен во последново деноноќие, со што ова е највисока бројка за еден

Read more