Дечкото во кого била заљубена почнал да излегува со нејзината најдобра пријателка – еве што направила (Фото)

Мариса Хочберг,  девојка од Њујорк, се борела со вишок килограми од детството. А потоа еден ден одлучила да стави крај на неуспешните обиди да ослаби.

На овој чекор се решила откако една од нејзините најдобри пријателки почнала да излегува со дечкото во кого била заљубена, а наместо да се препушти во очај поради изгубената љубов, но и пријателство, Мариса одлучила да направи нешто поинакво, и нешто што од секогаш го посакувала – конечно да ја добие битката со килограмите.

Ги исфрлила нездравите намирници, почнала да вежба и откако изгубила 35 килограми, почнала и професионално да се занимава со одржување на посакуваната линија и здрав начин на живот.

„Од секогаш сакав да јадам. И секогаш се обидував да ги намалам килограмите. Но, кога ќе успеев до некаде да ослабам, не можев да ја одржам тежината. Морав да го направам ова за повторно да живеам нормално“, вели Мариса за Дејли Мејл, и додава:

„Не е работата само во килограмите и изгледот, туку во таа постојана борба со самите себе. Која секогаш ја губите. Мора да се соочиш со тоа еден ден. За свое добро. Јас конечно тоа го направив. Сега се прашувам само, што ме спречуваше сите овие години?“