ЕДЕН знак го чека неверојатна љубовна СРЕЌА во 2022 година

Конечно дојде време судбината да ве награди со неверојатни моменти во текот на годината

Сите луѓе родени во овој прекрасен знак на Риби можат да очекуваат прекрасни вести на љубовен план. Сепак, во текот на 2022 година ве очекуваат убави настани во сите останати сегменти од животот. 2022 година ќе биде навистина незаборавна година која никогаш нема да ја заборавите. Она што со сигурност можеме да ви го кажеме е дека во вашиот живот влегува нова љубов. Секако, ќе има некои ситни проблеми и тешкотии, но сето тоа ќе го преболите брзо и лесно и ќе продолжите понатаму, без да се враќате во минатото. Ве очекуваат навистина прекрасни моменти во љубовта, но и на работа. Навистина дојде годината кога судбината ќе ве награди со неверојатни моменти. Оваа година ќе бидете посреќни од кога било. Слободно можеме да кажеме дека љубовта ќе ве следи на секој чекор и ќе ви донесе најголемо можно уживање. Сè што треба да направите оваа година е да се борите за вашите соништа и да го слушате своето срце. Ова е најдобриот начин да го пронајдете патот до љубовта и новите победи. Во основа, во текот на 2022 година, Рибите ќе живеат во царството на љубовта!

Оние Риби кои се зафатени ќе имаат неколку поместувања во врската и сето тоа ќе биде голем чекор за вашата љубов.

Ќе преземете многу важни чекори во врска со иднината и заедничкиот живот со партнерот. Доколку сте во долга врска, можно е партнерот да ве запроси бидејќи веќе подолго време планира да ја официјализира вашата љубов и врска. Тој едноставно не сака да имате никој друг освен него и 2022 година ќе биде одлична година да ја донесете таа важна животна одлука заедно. Оние Риби кои се во врска можат да доживеат непријатно искуство на почетокот на годината и да бидат измамени. Можеби едноставно ќе се случи вашиот партнер да сака да биде слободен некое време и да провери колку е силна вашата љубов. Во текот на 2022 година ќе дознаете дали вашата љубов е вистинска или обична игра. Доколку се случи партнерот да не сака да ви се врати, не мора да бидете тажни, бидејќи до крајот на годината сигурно ќе најдете нова љубов. Сигурно има некој кој ќе ве сака и почитува онака како што заслужувате и затоа никогаш не треба да се откажувате од љубовта.

Ако сте слободни ќе можете многу да патувате и многу да излегувате. Пред вас ќе има многу нови познанства, но и некои нови симпатии.

Постои можност некои стари љубови да сакаат да се вратат во вашиот живот. Сите знаеме дека некој кој некогаш се заљубил во Риби, тешко дека може да заборават, па затоа некои од вашите бивши партнери ќе се вратат и ќе се обидат да ја придобијат вашата љубов. Секако, од вас зависи дали ќе ги пуштите во вашиот живот или не. Сепак, Рибите ретко се враќаат на старите патеки, па овојпат шансите за тоа се мали. Вашата вистинска љубов е всушност во некоја нова личност и некое ново познанство.

Тогаш, кога најмалку очекувате, ќе сретнете некој кој ќе ве воодушеви на прв поглед. Постои можност со таа личност да имате многу долга и квалитетна врска. Тоа ќе биде личност покрај која секогаш ќе се чувствувате убаво, бидејќи всушност конечно ќе го најдете вашиот совршен пар. Она што е сигурно е дека ќе бидете воодушевени од сите случувања кои ви доаѓаат на љубовно поле. Сигурно е дека ќе бидете сакани во текот на оваа година, но и лудо ќе сакате. Вистинската љубов ќе се роди кај оние Риби кои се зафатени, но и кај оние Риби кои се слободни. Токму затоа што Рибите се знак кој знае да сака најмногу на светот, ѕвездите решија оваа година да им дадат само прекрасните моменти во љубовта. Можеби вашата љубов нема да заврши среќно, но она што е сигурно е дека навистина ќе живеете во царството на љубовта речиси секој ден.

Секако, мора да напоменеме дека 2022 година ќе ви донесе некои големи деловни успеси

Исто така, има некои неочекувани придобивки ако играте игри на среќа. Постои можност и за добивање пари од странство или преку наследство. Она што е сигурно е дека астролозите предвидуваат дека повеќето Риби ќе ја сменат работата во текот на 2022 година, што и моментално го прават. Пред вас ќе имате навистина одлични понуди и сигурно е дека добро ќе размислите и ќе ги прифатите. Мора добро да ја искористите секоја прилика што ќе ви се укаже, но и парите што ќе ви се најдат, бидејќи ќе има многу пречки на вашиот пат. Но, доколку сте паметни, вредни и рационални, сигурно е дека ви претстои одличен период за напредок.

Благодарение на вашата храброст и истрајност, ќе имате навистина успешна и возбудлива година која долго ќе ја паметите.

Среќата ќе биде на ваша страна во секое време и ова ќе биде навистина посебна година. Тогаш кога најмалку се надевате, љубовта и парите ќе влезат во вашиот живот и некои нови луѓе ќе ви донесат нова сила и нова енергија. Сè ќе биде како што отсекогаш сте сакале и како што треба. Она што е сигурно е дека Рибите се навистина најдобрите луѓе во Зодијакот и дека имаат најголемо срце, па токму затоа ѕвездите ќе ги наградат во текот на оваа 2022 година.

Топ вести – powered by Centar.mk

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
  • Zena.mk
Величковски: Вучиќ и Курти за две минути би решиле прашање како тоа за внесувањето на Бугарите во Уставот

Поранешниот пратеник Ивон Величковски, во интервју со Васко Ефтов изјави дека “ние денеска не можеме да разбереме дека со преговорите меѓу Србија и Косово во Охрид ни беше дадена можност да си ја вратиме улогата на регионална суштественост, која еднаш ја изгубивме во 1999 година некористејќи го Кумановскиот договор, а... Прочитај повеќе...

Македонците секако ќе влезат во ЕУ, прашањето е дали како иселеници во Германија или како граѓани на сопствената македонска држава

Во емисијата Во центар објавена на 26 март, новинарот Ефтов и поранешниот пратениик Ивон Величковски анализираат дека со обраќањето на Груевски за континуитетот на Ванчо Михајлов, тој всушност ја отвора вратата за ВМРО-ДПМНЕ да влезе во процесот на уставните измени и за неспорењето на работата на историската комисија. Понатаму, Вечиковски... Прочитај повеќе...

Продолжи кампањата „МВР за граѓаните“ – Преку партнерство меѓу полицијата и заедницата до зголемена безбедност и подобар квалитет на живеење

Во текот на денешниот ден Министерството за внатрешни работи преку претставници од Македонскиот полициски синдикат и секторите за внатрешни работи со своите оддели за превенција продолжија со активности во врска со кампањата „МВР за граѓаните – заедница, доверба, одговорност“, чија цел е доближување до граѓаните на суштината, вредностите и карактеристиките... Прочитај повеќе...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички на подрачјето на Бит Пазар (ФОТО)

Денеска (01.04.2023) во 13.30 часот на ул.„Џон Кенеди“, кај продажен објект во паркот, од страна на полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар пронајдени се малолетничките М.К.(15) и А.А.(12), за кои на 30.03.2023 во вечерните часови беше пријавено дека се оддалечиле. По документирање на случајот, малолетничките ќе бидат предадени на... Прочитај повеќе...

МВР ГИ ПРОНАЈДЕ ИСЧЕЗНАТИТЕ ДЕЦА – Тие ќе бидат однесени дома? (ФОТО)

Полицијата ги пронашла двете деца кои се одалечија од своите домови изминатите денови. На социјалните мрежи кружи информација “МВР ги нашла децата! Родителите ќе си ги земат од станица! Браво 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 ” при што е објавена и фотографија. По девојчињата, 15 годишната Мелиса и 12 годишната Аниса се трагаше од... Прочитај повеќе...

Полицијата ги пронајде двете исчезнати малолетнички на подрачјето на Бит Пазар (ФОТО)

Денеска (01.04.2023) во 13.30 часот на ул.„Џон Кенеди“, кај продажен објект во паркот, од страна на полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар пронајдени се малолетничките М.К.(15) и А.А.(12), за кои на 30.03.2023 во вечерните часови беше пријавено дека се оддалечиле. По документирање на случајот, малолетничките ќе бидат предадени на... Прочитај повеќе...

Пронајдени двете двете исчезнати малолетнички во Скопје (ФОТО)

Полицијата ги пронашла двете деца кои се одалечија од своите домови изминатите денови. На социјалните мрежи кружи информација “МВР ги нашла децата! Родителите ќе си ги земат од станица! Браво ” при што е објавена и фотографија. По девојчињата, 15 годишната Мелиса и 12 годишната Аниса се трагаше од четвртокот... Прочитај повеќе...

Стави појас!- Сите да придонесеме за безбедност во сообраќајот

Денеска (01.04.2023) во Битола, Министерството за внатрешни работи и Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот реализираа активности од кампањата „Стави појас“, со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот и подигање на свеста за употреба на сигурносните појаси од страна на возачите и патниците. „Со користењето на сигурносните појаси во возилата,... Прочитај повеќе...

Судир меѓу возило и мопед: Тешко повредени возачот на моторот и малолетната сопатничка

На 31.03.2023 во 17.50 часот на регионалниот пат Гостивар – с.Чегране, кај с.Чајле, гостиварско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од Џ.И.(28) од с.Форино, гостиварско и мопед управуван од М.Р.(18) од Гостивар, двете со гостиварски регистарски ознаки. Во несреќата возачот на мопедот М.Р. и неговата малолетна сопатничка... Прочитај повеќе...

34 санкционирани возачи на териториите на СВР Тетово и СВР Охрид

Во текот на вчерашниот ден (31.03.2023) во периодот од 14.00 до 22.00 часот Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата спроведе засилена акциска контрола во делот на сообраќајот на териториите на СВР Тетово и СВР Охрид. При контролата санкционирани се 34 возачи, од кои 26 за возење повеќе од... Прочитај повеќе...

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за месец март, зголемени за 8.4% согласно усогласувањето предвидено со новата методологија за раст на пензиите, која следи два индикатори односно 50% од порастот на просечната плата и 50% од порастот на трошоците за живот. Ова усогласување […] The post Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со инвертери, топлотни пумпи или дрва побарувачката на овој енергенс драстично се намали, пишува Центар.мк. Високите цени од над 500 денари за вреќа од 15 килограми ги одвратија граѓаните од пелетите, а печките на пелети се продаваат по ниски цени по македонските огласници. Според […] The post Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни услуги и знаење, грижата за клиентите и на стабилноста на Банката. Со оваа престижна награда, која ѝ се доделува на Банката по 12-ти пат, Комерцијална […] The post Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата

Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за труд и социјална политика за исплата на пензии за месец март 2023 година. Задолжен е Фондот за пензиското и инвалидското осигурување на Северна Македонија да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 27.03.2023 година. Се препорачува […] The post Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Замрзнати цените на јајцата и оризот

Владата на Република Северна Македонија донесе Одлука за определување највисоки цени за одделни производи во трговијата на мало и обврска на трговците да прибавуваат и продаваат определени видови и количества на одделни стоки на потрошувачите според определен редослед. Со одлуката се определуваат највисоките цени во трговијата на мало на свежи јајца од кокошка и ориз […] The post Замрзнати цените на јајцата и оризот appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме, важен, но без шарм и уште неколку ситници е недоволен за успешно заведување. Секако, секој има своја тактика за заведување, но постојат одредени испробани трикови... Прочитај повеќе Чланак СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време да се преиспитате себеси и вашите чувства и да одлучите дали врската има иднина или не. Сосема е нормално дека во одредени ситуации нема да... Прочитај повеќе Чланак Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

ШОК истражување: Еве дали КАФЕТО ГИ НАМАЛУВА ГРАДИТЕ

Според истражувањето на експертите од Универзитетот Лунд во Шведска, три шолји кафе дневно и тоа како влијае на здравјето на жените. Беа анкетирани 300 жени и таа студија покажа дека три шолји кафе можат да ги намалат женските гради, а процентот на намалување би се зголемил со секоја консумирана доза. Тие рекоа дека постои јасна... Прочитај повеќе Чланак ШОК истражување: Еве дали КАФЕТО ГИ НАМАЛУВА ГРАДИТЕ се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

5 работи што треба да ги правите кога се чувствувате осамено: Започнете со пуштање музика

Осаменоста е вообичаено чувство, но има чекори што можете да ги преземете за да се чувствувате подобро. Слушањето музика, викањето пријатели, шетањето надвор и други активности може да го намалат ова непријатно чувство. Долгорочната осаменост може да ве исцрпи емоционално, правејќи го животот да изгледа потежок отколку што навистина е. Запомнете дека осаменоста не е... Прочитај повеќе Чланак 5 работи што треба да ги правите кога се чувствувате осамено: Започнете со пуштање музика се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Generated by Feedzy