Еве од кога да очекувате значителен пораст на температурите!

Еве од кога да очекувате значителен пораст на температурите!

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне и во ноќните часови со врнежи од дожд, на повисоките места од дожд и снег, на планините од снег.

Утре и во вторник ќе се задржи променливо облачно време со локални врнежи од дожд, на планините од снег. Дневните температури ќе бидат во благ пораст.

Потоа следува период на стабилно и суво време со значителен пораст на дневната температура.