Филмска пљачка: Со фантомки и калашникови влегле во казино и почнале да пукаат

Филмска пљачка: Со фантомки и калашникови влегле во казино и почнале да пукаат

На 31.03.2018 година во 21.00 часот пријавено е дека две маскирани лица, од кои едното со автоматска пушка, влегле во казино на бул.„Партизански Одреди“ во Скопје и одземале засега неутврдена сума на пари, информир полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и расчистување на случајот.

Според дел од медиумите, крадците од калашников испукале неколку куршуми во плафонот.