Го нарекуваат „согорувач“: Решете се од салото на стомакот за само 7 дена

Често сонуваме за идеално тело без масти. Сакаме рамен стомак и совршено тело. Она што некогаш го забораваме е што природата веќе ни дала елементи кои ни помагаат во решавање ваквите проблеми. Еве и еден рецепт кој ги топи мастите на стомакот!

Лимон и чиа шејк и неговите предности

Лимонот е совршено средство за елиминација на мастите. Исто така, делува антивирусно.

Поради високата содржина на влакна помага во хидратација, а така лесно се елимиираат и токсините. Чиа семето е природен антиоксиданс и е многу богато со влакна.

Состојки: 1,5 чаша вода, 1 лажица мед, сок од лимон, 1 лажица чиа семе

Начин на подготовка:

Прво потопете го чиа семето во вода. Еден час подоцна измешајте ја водата, сокот од лимон и чиа семето. Можете да употребите и блендер, зависно од вашиот вкус.

После ова, вашиот шејк е спремен за консумација. Консумирајте наутро на празен стомак и набрзо ќе забележите промени на вашето тело.