Инспирирани од љубовта, среќата и малите задоволства, најдобриот македонски бренд за сокови ВИВА започнува кампања со која нè повикува да уживаме во секој момент од животот!

Конечно пролет! Она време од годината кога животот едноставно станува совршен. Оваа пролет, нашиот најпрепознатлив бренд за сокови ВИВА, преку кампањата „Направи го секој миг незаборавен!“, нè потсетува колку се значајни оние мали секојдневни задовоства во кои се крие суштината на животот. Токму преку видеото кое е дел од платформата „Вива. Голтка среќа.“, стигнува пораката дека голтка љубов и голтка среќа е сè што ни е потребно за совршен ден.

Како би го опишале вашето совршено утро? Чаша сок од капина зачинет со прегратка и милион бакнежи од саканиот? Утринско вежбање и мултивитамински сок кој ви ја дава потребната енергија? Сок од портокал за најмалите и бескрајна љубов секое утро додека ги подготвувате за училиште? Брзиот начин на живот, секојдневните обврски и надворешните случувања понекогаш прават да заборавиме на слатките нешта во кои се крие формулата на среќата. Токму затоа, ВИВА сокови се тука да нè потсетат на малите задоволства кои ни ги носи животот.

Како неизоставен дел од нашето секојдневие, ВИВА производите ни ја пренесуваат среќата, енергијата, уживањето и задоволството од секоја голтка ВИВА сок!

Животот е убав! Главната мотивација за оваа кампања е наместо да чекаме на совршените моменти, да уживаме во моментот сега и овде. Сега е совршениот момент да направиме промена! Ајде заедно да се смееме, да танцуваме, да се радуваме, да љубиме. Ајде да наздравиме за животот и да го направиме секој миг незаборавен!

„Компанијата ВИВАКС со години наназад работи на формулата – голтка здравје, голтка среќа, голтка љубов, создавајќи производи со врвен квалитет. Токму затоа со богатиот избор на сокови успева да допре до секоја генерација. Секоја голтка ВИВА нè носи на патување во светот на среќата, нè потсетува на безгрижноста на детството, на првиот момент со најмалечките, на енергијата која ја носи младоста. Секоја голтка ВИВА е исполнета со единственост и различност. Секоја голтка ВИВА е голтка среќа,“ велат од ВИВА семејството.

ВИВА како водечки бренд во нашата држава, во катергоријата негазирани овошни сокови, може да се пофали со широко портфолио на производи кои ги следат најновите трендови за здрава исхрана, а воедно се прилагодени за брзото секојдневие и начин на живот. Природни и богати со витамини, ВИВА се неизоставен дел од нашите животи. Неделен семеен ручек? Пикник со саканите? Авантура со друштвото? Вкусување на првото сокче на најмалите? ВИВА е секогаш тука за сите! Производите на ВИВА нудејќи го најдоброто, го прават секој момент од животот поубав!

ПР ТЕКСТ

Топ вести – powered by Centar.mk

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
  • Zena.mk
Грабеж во градски парк – жител на Рашче остана без пари

На 03.12.2022 во 20.20 часот во Полициската станица Карпош, Р.Х.(41) од с.Рашче, скопско, пријавил дека околу 20.00 часот во Градски парк едно лице со закана му одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Прочитај повеќе...

Мистериозна смрт во село Орман: Пронајдено тело на починато лица

На 03.12.2022 во 09.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Орман, скопско, во близина на реката Лепенец, на место викано „Лески“, било пронајдено тело на починато лице. Полициски службеници извршиле увид, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција. Прочитај повеќе...

Трагедија на улица “Орце Николов” – Пронајден починат млад скопјанец ко работел на објект

На 03.12.2022 во 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во објект во изградба на ул.„Орце Николов“ во Скопје бил пронајден починат В.Љ.(40) од нас.Илинден – Скопје, вработен во градежна фирма од Скопје. Смрт констатирал екипа од Итна медицинска помош, а увид извршила екипа од СВР Скопје и Трудов... Прочитај повеќе...

СДСМ: Мицкоски треба да се покрие од срам за катастрофата што му ја направија во Скопје

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски Христијан Мицкоски треба да се покрие од срам за катастрофата што му ја направија ВМОР-ДПМНЕ и Арсовска на Скопје. Зарем мисли дека со измислици за тајни средби Мицкоски ќе се отргне од одговорноста за хасото во главниот град? Не... Прочитај повеќе...

Зечевиќ од Могила: СДСМ ги препознава историските сигнали и моменти и делува одговорно

СДСМ како државотворна партија повторно е исправена пред историски предизвици да ја оствари стратешката цел поставена од независноста – целосна интеграција во ЕУ. СДСМ ги препознава историските сигнали и политички моменти на глобалната карта и делува одговорно за македонската иднината, рече генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, на средба со... Прочитај повеќе...

Трагедија во центарот на Скопје: Пронајден мртов млад скопјанец – познат идентитетот и деталите

Влчера во 9 часот во СВР Скопје било пријавено дека во објект во изградба на улицата „Орце Николов“ во центарот Скопје бил пронајден починат В.Љ.(40) од населба Илинден – Скопје, објави полицијата. Починатиот бил вработен во градежна фирма од Скопје. Според МВР, Смрт констатирал екипа од Итна медицинска помош, а... Прочитај повеќе...

Беровчани нападнати во Куманово – Инцидент во угостителски објект

На 03.12.2022 во 22.30 часот во СВР Куманово, Д.К.(45) од Берово пријавил дека во 18.30 часот во угостителски објект во Куманово, тој и А.Г. биле физички нападнати од едно лице. Се работи на расчистување на случајот. Прочитај повеќе...

Трагедија во Орман: Пронајдено починато лице, полицијата утврдува кој е и што се случило

Вчера во 9 часот и 30 минути часот во СВР Скопје било пријавено дека во село Орман, скопско, во близина на реката Лепенец, на место викано „Лески“, било пронајдено тело на починато лице, соопшти МВР. Според полицијата, нејзини службеници извршиле увид, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено... Прочитај повеќе...

Тежок инцидент во Неготино: Двајца нападнати од едно лице пред угостителски објект

На 03.12.2022 околу 03.00 часот во Полициската станица Неготино, М.К.(37) од Неготино пријавил дека пред угостителски објект во Неготино, тој и В.П. од Неготино биле физички нападнати од едно лице. Се работи на расчистување на случајот. Прочитај повеќе...

Грабеж во градски парк – жител на Рашче остана без пари

На 03.12.2022 во 20.20 часот во Полициската станица Карпош, Р.Х.(41) од с.Рашче, скопско, пријавил дека околу 20.00 часот во Градски парк едно лице со закана му одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. Прочитај повеќе...

ТЕЦ Осломеј вклучен во производство

ТЕЦ Осломеј е вклучен на мрежа вчера во 17:52ч и произведува електрична енергија во електро-енергетскиот систем. Термоелектраната ќе работи според планот за производство и потребите на конзумот, соопштија денеска од АД Електрани на Северна Македонија. Во ТЕЦ Осломеј, се појаснува во соопштението, во претходниот период се вршеле неопходни дополнителни ремонтни активности, особено на млиновите и […] The post ТЕЦ Осломеј вклучен во производство appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Бислимоски: Домаќинствата со просечна заштеда од 16,32 проценти, блок тарифите даваат ефекти

Скопје, 4 декември 2022 (МИА) – Домаќинствата за 16,32 проценти ја намалиле потрошувачката на електрична енергија во скапа (висока) тарифа откако се воведени блок тарифите, покажуваат анализите на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија. Согласно податоците, соопштија денеска од Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, 244 kWh изнесувала просечната […] The post Бислимоски: Домаќинствата со просечна заштеда од 16,32 проценти, блок тарифите даваат ефекти appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

УЈП со голема заштеда на струја

Управата за јавни приходи во месец октомври, потроши за 28 %, помалку електрична енергија во споредба со истиот месец лани, дури 53% помалку струја во септември оваа година, во споредба со септември лани. Управата за јавни приходи низ целата држава, функционира со вкупно 34 организациони единици и следејќи ги препораките на Владата, ја оствари оваа […] The post УЈП со голема заштеда на струја appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата

Утре Регулаторната Комисија за енергетика ќе ги објави новите цени на горивата, како и секој понеделник. И додека ги чекаме новите цени да потсетиме дека во изминативе две недели нафтата паѓаше постојано и достигна најниско ниво во последните 8 месеци. Во моментов Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ изнесува 84,50 денари/литар. Малопродажните цени пак по литар на […] The post Нова цена на горивата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Вицегувернерката Митреска за „Блумберг Адриа“: Меѓународните финансиски организации ја оценија монетарната политика како навремена и соодветна

„Народната банка е во групата ретки земји коишто започнаа со нормализација на монетарната политика, уште од крајот на минатата година преку постепено повлекување ликвидност. Меѓународните финансиски институции потврдуваат дека реакцијата на нашата централна банка на инфлацијата е навремена и соодветна, впрочем да не беше така, немаше да се квалификуваме ниту за Кредитната линија за претпазливост […] The post Вицегувернерката Митреска за „Блумберг Адриа“: Меѓународните финансиски организации ја оценија монетарната политика како навремена и соодветна appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме, важен, но без шарм и уште неколку ситници е недоволен за успешно заведување. Секако, секој има своја тактика за заведување, но постојат одредени испробани трикови... Прочитај повеќе Чланак СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време да се преиспитате себеси и вашите чувства и да одлучите дали врската има иднина или не. Сосема е нормално дека во одредени ситуации нема да... Прочитај повеќе Чланак Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

ШОК истражување: Еве дали КАФЕТО ГИ НАМАЛУВА ГРАДИТЕ

Според истражувањето на експертите од Универзитетот Лунд во Шведска, три шолји кафе дневно и тоа како влијае на здравјето на жените. Беа анкетирани 300 жени и таа студија покажа дека три шолји кафе можат да ги намалат женските гради, а процентот на намалување би се зголемил со секоја консумирана доза. Тие рекоа дека постои јасна... Прочитај повеќе Чланак ШОК истражување: Еве дали КАФЕТО ГИ НАМАЛУВА ГРАДИТЕ се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

5 работи што треба да ги правите кога се чувствувате осамено: Започнете со пуштање музика

Осаменоста е вообичаено чувство, но има чекори што можете да ги преземете за да се чувствувате подобро. Слушањето музика, викањето пријатели, шетањето надвор и други активности може да го намалат ова непријатно чувство. Долгорочната осаменост може да ве исцрпи емоционално, правејќи го животот да изгледа потежок отколку што навистина е. Запомнете дека осаменоста не е... Прочитај повеќе Чланак 5 работи што треба да ги правите кога се чувствувате осамено: Започнете со пуштање музика се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Generated by Feedzy