Избелете го лицето со помош на квасец: Брчките исчезнуваат како со гума избришани!

Оваа маска, не само што ја избелува кожата, туку и ја храни…

Состојки: 20 гр квасец; 2 лажички сок од лимон

Подготовка:

Измешајте квасец и сок од лимон. Садот со измешаните состојки ставете го во друг сад на 2-3 минути.

Потоа нанесете ја маската на чисто лице и оставете ја да делува 20 минути. Измијте го лицето со вода, па нанесете хидратантна крема.

Не треба да претерувате со маски. Маската со квасец е идеално решение ако ја употребувате 1-2 неделно.