Најбрзиот колач со јогурт кој го правеле нашите баби (ВИДЕО)

Едноставна подготовка за колач со богат вкус…

Состојки за тесто:

250 гр маргарин
500 гр брашно
прашок за печиво
ванилин шеќер
5 жолчки
120 гр шеќер

Состојки за фил:

5 белки
250 гр шеќер
7 лажици брашно
800 мл јогурт
500 гр кисела павлака
ванилин шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: