Косата ќе ви расте како луда, а ќе имате вид како на орел: Само 3 лажици дневно и ќе се случи чудо

Многумина од нас имаат проблем со косата, но и со слабиот вид. Природата ни нуди решенија и за овие проблеми. Се што треба е да ја изедете оваа смеса полна со здрави намирници и ќе го подобрите видот, а и здравјето на косата.

После неколку дена примена, наводно, ќе забележите значително подобрување и ќе се чувствувате многу подобро. За припрема нема да ви требаат многу состојки.

Состојки: 200 грама ленено масло; 4 лимони; 1 килограм мед; 3 мали чешниња лук

Подготовка:

Исчистете го лукот и ставете го во блендер заедно со 4 лимони и направете добра смеса. На таа смеса додајте го и лененото масло, медот и уште мешајте. Смесата префрлете ја во телга, добро затворете и ставете ја во фрижидер.

Консумирајте по една лажица од смесата половина час пред оброк, но земајте со дрвена лажица. Потребно е да консумирате три пати дневно, пред оброк.

Оваа смеса, како што тврдат оние кои го откриваат рецептот, ќе ви го подобри целокупното здравје и ќе делувно превентивно на многу заболувања.