Лавина навреди за Хурем поради фотографија: Ти си навреда за својот народ и верата на која припаѓаш (Фото)

Мерием Узели, германско-турската актерка која планетарна слава стекна со улугата на султанката Хурем во серијата „Сулејман Величенствениот“ деновиве се присетила на трудничките денови и на својот Инстаграм профил објавила фотографија на која позира со подигната маица.

На фотографијата се гледа градникот и големиот стомак на убавата актерка, а многу нејзини фанови ја пофалиле фотографијата и нејзиниот изглед.

Меѓутоа, меѓу коментаторите се нашле и оние на кои им засметало што Мерием на овој начин го покажува своето тело.

„Ти си навреда за својот народ, верата на која припаѓаш и земјата која ја претставуваш. Бог ќе ти суди за твојот неморал. Ваквото однесување не и доликува на една мајка…“, стои во еден од коментарите.

#tbt #mybiggestlove #transformation #love #miracle #god #thankful #iloveu #biggestgiftever ❤️❤️ #2014 #9months #baby

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

Потсетуваме, Мерием Узели во 2014 година ја роди ќерката Лара, откако остана бремена со бизнисменот Кан Атес.

#tbt #tbt❤️ #love #loveyou #loveofmylife ❤️❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

@muhsinakgun ❤️❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

#meeting #atwork #❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

@lueynohut #losangeles #california #beverlyhills #thinking ❤️❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

#dubai #

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

@lueynohut #losangeles #belair #nature #love ❤️❤️

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on