Ледени коцки кои се топат во уста: Кога еднаш ќе ги пробате, ќе ги правите секогаш (Видео)

Се прават едноставно од состојки кои веќе ги имате во кујна. Овие ледени коцки ќе ве освојат со својот фантастичен вкус!

Состојки за кора: 6 јајца, 6 лажици брашно, 3 лажици масло, 4 лажици какао, 1/2 кесичка прашок за печиво

Состојки за прелив: 200 гр шеќер, 2 чаши вода

Состојки за фил: 1/2 л млеко, 9 лажици брашно, 250 гр маргарин, 150 гр шеќер во прав, 2 кесички ванилин шеќер

Состојки за глазура: 5 реда чоколадо, 1 лажица вода, 3 лажици масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: