ЛУЃЕТО ТРЧАА ВО ПАНИКА: Објавена ЗАСТРАШУВАЧКА снимка од моментот на потресот од 7,2 степени

​​Најмалку 335 лица, а повеќе од 3.000 се повредени во силниот земјотрес што ја погоди областа на иранско-ирачката граница во иранската провинција Керманшах.

Земјотресот бил со јачина од 7, 3 степени според Рихтеровата скала, а бил почувствуван во неколку ирански провинции.

На интернет објавено е и видео од моментот на потресот. Погледнете ја застрашувачката моќ…