Магична печена кремпита – се топи во уста, а се прави за миг! (Видео)

Се подготвува малку поинаку од обично, но вкусот е еднакво феноменален, сочен и кремаст. Уверете се!

Состојки: 2 пудинга од ванила, 500-600 мл млеко, 400 гр немасно сирење или маскарпоне, 5 лажици шеќер, 5 јајца, 1 шолја шеќер, 1 шолја масло

1 шолја млеко, 1 кесичка ванилин шеќер, 500 гр брашно, 1 кесичка прашок за печиво

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: