Мажите сонуваа за неа, а денес лицето и е непрепознатливо (Фото)

Памела Андерсон ги излудуваше мажите ширум светот откако се појави во црвен костим за капење во серијата „Чувари на плажата“. Не и требаше многу за да стане планетарна ѕвезда. Сега, 50-та година има стас како и пред речиси 30 години, но во желба за да го сочува своето младолико лице, таа, како и многу актерки, претерала со ботокс.

Иако Памела во последно време промовираше изглед без шминка, природен и свеж, овој пат нејзиното лице изненади многумина.

Имено, на еден настан во Варшава делувала премногу отечено во лицето – што е најчеста последица од третман со ботокс.

#pamelaanderson #pamanderson #2017 #warsaw #poland #ComicCon #blonde #model #playmate #smile

A post shared by Jessica (@pamelaandersononline) on

Pamela Anderson #pamelaanderson @pamelaanderson

A post shared by 80s90s00s lovers💕 (@90sloversangels) on