Метеоролозите излегоа со нова прогноза – еве што ќе се случува со времето

Метеоролозите излегоа со нова прогноза – еве што ќе се случува со времето

Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, ќе има и повремено провејување на снег, особено во североисточните делови на земјава.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер, долж Повардарието повремено ќе се засилува.

Потоа следува период на суво и студено време со ниски утрински и дневни температури.