МОЌНА НАПИВКА која го чисти цел организам – еве како да ја направите

Повремено секој треба да прави детоксикација на телото.

Испробајте го ова здраво решение за прочистување на цел организам од токсини.

Состојки: 2 л вода; 1 лимон или 2 лимети; 1 свежа краставица; 10 листови нане

Подготовка: Исчистете ги и исечкајте ги лимонот и краставицата, добро измешајте ги парчињата и потоа додајте листови нане. Земете стаклена тегла и ставете ги сите состојки, а потоа долијте вода. Затворете ја теглата и чувајте ја во фрижидер.

Препорачана дневна доза е две чаши. За подобри резултати консумирајте ја оваа напивка 15 дена и избегнувајте шеќер.