Момче безгрижно пливало, немало појма колку е блиску до смртта (Видео)

Момче безгрижно пливало, немало појма колку е блиску до смртта (Видео)

За време на одмор на Бахамите Артем Ткаченко со својот дрон снимил момче кое нуркало и пливало, додека од длабочините се заканувала голема опасност.

Артем го снимал океанот, а фатил момент во кој четири ајкули се приближуваат до едно момче. Истиот момент почанл да вика на глас детето да излезе од вода, а за среќа, момчето слушнало и брзо избегало.

Во последен момент била избегната трагедија, а видеото на Артем стана хит на социјалните мрежи.