Нареди бисквити во калап и добила нешто магично – најбрзиот десерт на светот (Видео)

Нема побрз десерт – кога ќе видите колку лесно се прави, веднаш ќе се фатите за работа!

Потребни ви се чоколаден прелив, бисквити и шлаг…

Подгответе чоколаден фил по желба, наредете бисквити во калап како што е прикажано во видеото и прелијте ги со фил. Декорирајте со шлаг и тортата е готова!

Деталите за подготовка на овој едноставен и вкусен десерт погледнете ги во видео рецептот во прилог.