Најбрзите уштипци: Вкусот е фантастичен, а се прават за 10 минути (Видео)

Фантастичен рецепт за уштипци кои се прават за 10 минути.

Овие уштипци се толку меки и воздушести, што се топат во уста! Послужете ги за доручек или кога и да посакате. Пробајте ги задолжително!

Состојки: 200 мл млеко, 250 гр брашно, 10 гр квасец, малку прашок за печиво, сол, масло

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на „Бабина кујна“: