Најдобриот рецепт за руска салата – ќе ја правите секогаш (Видео)

Ова е дефинитивно најдобриот рецепт за руска салата!

Состојки: 4-5 големи компири варени во лушпа, 2 поголеми моркови, околу 100 гр грашок, 100 гр шунка

2 јајца, 2 кисели краставички, сол по вкус, 2 пакувања мајонез, 1 лажичка сенф

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: