Најубавиот и најевтин колач со кокос (Видео)

Ќе го обожавате овој колач бидејќи е превкусен. Се прави едноставно од евтини состојки, а има фантастичен вкус!

Состојки за кора: 200 гр бело брашно, 2 лажици какао, 100 гр шеќер, 2 јајца, 1 дл масло, 2 дл млеко, 1 прашок за печиво

Состојки за фил: 1 л млеко, 5 лажици шеќер, 7 лажици гриз, 200 гр кокосово брашно

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на „Шерпица“: