Највкусната посна погача – полнета со зеленчук (Видео)

Одлична погача! Се прави на интересен начин, па ако сакате да си играте со тесто еве и прилика за тоа. Ќе уживате во подготовката…

Состојки: 400 мл вода, 30 гр квасец, 1 кг брашно, масло, сол, зачин, 1 лажица шеќер, 1 морков, 1 главица кромид, 1 зелена пиперка, 100 гр зелка

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на „Бабина кујна“:

Се надеваме дека ќе ви се допадне!