Напивка која за седум дена „кине“ 8 сантиметри сало од стомакот

Напивка која за седум дена „кине“ 8 сантиметри сало од стомакот!

Со три шолји од овој чај дневно значително ќе ослабнете, посебно на критичните точки од телото!

Рецептот за слабеење од само три состојки предизвика глобално „лудило“, затоа што оние кои го пробале имаат само пофални зборови.

Состојки: зелен чај, цимет, ловоров лист

Начин на подготовка: Зовријте 800 мл вода, тргнете од оган, па додајте 1 стапче цимет, 3 ловорови листови и рамна супена лажица зелен чај. Поклопете и оставете 15 минути да отстои, а потоа процедете.

Примена: Првата шолја испијте ја на празен стомак. Втората можете да ја испиете веднаш после доручекот, а третата навечер, непосредно пред спиење.

Со три шолји од оваа напивка значително ќе ослабнете, особено на критичните делови, тврдат оние кои пробале. Според нив, со оваа напивка можете да го намалите струкот за 8 см во седум дена.

Напомена: Се подразбира дека обидот за забрзување на метаболизмот и губење на тежината треба да бидат проследени со избалансирана исхрана и умерена физичка активност.