Наутро испијте една чаша од ова: Исчистете го дебелото црево и „стопете ги“ мастите

Познато е дека чистењето на дебелото црево помага кај чувство на хроничен замор, главоболка, ниско ниво на енергија во телото, а добро е и за слабеење. Добро делува и на нервниот систем.

Брзата храна и сè останато што внесуваме во својот организам, а не би требало, создаваат потешкотии, па секој би требало преиодично да го исчисти дебелото црево со некои напивки.

Ова е одлична напивка која помага при чистење на дебелото црево.

Состојки: 2 лажици нефилтриран јаболков оцет, 1 лажица домашен мед, 2 дл вода

Подготовка: Загрејте ја водата и во неа ставете оцет и мед. Кога медот ќе се растопи, испијте ја напивката.

Практикувајте го ова наутро пред оброк. Во видеото погледнете ги деталните упатства: