Откриен рецепт за напивка која го чисти црниот дроб, ја подобрува циркулацијата, го зајакнува имунитетот како никогаш досега

Оваа напивка е толку моќна што може да ја промени циркулацијата на крвта, да го зајакне имунитетот како никогаш до сега, да го исчисти црниот дроб и да го намали влијанието на слободните радикали.

Состојки: 8 чешњина лук; 8 резанки лимон; корен од ѓумбир; 4 литир вода

Подоготвка:

Измијте го и исчистете го ѓумбирот, па исечкајте го. Истото направете го и со лукот. Потоа исечкајте ја кората од лимон и сите состојки ставете ги во блендер.

Во лонец ставете вода да врие и во неа ставете ја содржината од блендерот.

Кога водата ќе почне да врие тргнете го лонецот од рингла и оставете да се излади.

Потоа исцедете ја мешавината и течноста ставете ја во стаклено шише во кое ќе ја чувате.

Оваа напивка пијте ја секојдневно два часа пред секој оброк. По некое време ќе почнете да се чуствувате многу подобро.