ОВА е најбрзиот рецепт за шпанска пита – готова за 30 минути (Видео)

Брзо и едноставно се подготвува, а вкусот е неверојатен!

Шпанската пита има богат вкус, едноставно се подготвува, а можете да ја послужите за доручек или како предјадење.

Состојки: 80 гр рендан кашкавал; 120 гр сечкана шунка; 130 гр сечкани кисели краставички; 120 гр брашно; 1 кисело млеко; 80 мл масло; 1 кесичка прашок за пециво; 4 јајца; 1 лажичка оригано; 1 лажичка сол; малку маргарин или путер

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог.