Подгответе мешавина од 3 состојки која ќе ги исфрли отровите од вашето тело за 72 часа

Здрава напивка која го зајакнува имунитетот, спречува разни болести, делува антиканцерогено, го чисти организмот од токсини и го подобрува варењето.

Добра е и за слабеење, секако со здрава храна. Не ја заборавајте и физичката активност.

Состојките кои влегуваат во состав на оваа напивка се многу здрави, полни со витамини, минерали, како и антиоксидантско дејство.

Освен тоа, овој сок е многу вкусен и сигурно нема да ви биде тешко да го пиете.

Состојки: 1 шолја природен сок од јаболка – сок од еден лимон – 1 лажица сок од ѓумбир – чаша вода

Начин на подготовка:

Само измешајте ги сите состојки додека не добиете фина напивка. Оваа напивка се пие наутро, на празен желудник, а потоа доручкувајте.