Посни полнети пиперки, прсти да излижеш (Видео рецепт)

Многу добар рецепт за посни пиперки, кога еднаш ќе ги пробате, ќе ги правите секогаш!

Состојки: 12-15 пиперки, 200 гр зготвен ориз, 150 гр праз, 150 гр морков, 150 гр рендан компир

зачин, бибер, 2-3 лажици ајвар, 200 мл варен домат, 2 домати сечкани на кругови, 100 мл масло, 4 чешниња лук

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на „Бабина кујна“: