Постојано сте уморни? Направете ја оваа чудесна напивка од само 4 состојки и ќе бидете полни со енергија

Постојано сте уморни? Направете ја оваа чудесна напивка од само 4 состојки и ќе бидете полни со енергија!

За да бидете полни со енергија за секојдневните обврски, направете ја оваа напивка – ќе бидете воодушевени. Многумина кои ја пробале имаат само пофални зборови!

Состојки: 1 замрзната банана – излупена и исечкана на кругови, 1 јаболко – излупено и исечкано на парчиња, 1/2 шолја сок од портокал, 1/4 шолја млеко

Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер и матете додека не добиете хомогена смеса. Ставете го смутито во чаши, а по желба посипете со малку цимет.