Поубава од бурек: Косовска пита со месо и праз од 32 крцкави слоеви (Видео)

Поубава од бурек: Косовска пита со месо и праз од 32 крцкави слоеви (Видео)

Подгответе вкусна косовска пита со месо и праз. Според многумина, оваа пита е повкусна од бурек!

Состојки: 800 гр брашно, 500 мл вода, 1 рамна лажица сол, 400 гр мелено месо, 2 струка праз, сол, бибер, магдонос

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Поубава од бурек: Косовска пита со месо и праз од 32 крцкави слоеви: