Повкусен десерт немате пробано: Посна неодолива Нескафе торта (Видео)

Подгответе неодолива посна нес торта по рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки за кори: 100 гр шеќер; 100 гр посен маргарин; 100 мл вода; 1 кесичка нескафе; 300 гр брашно; 1/2 кесичка прашок за печиво

Состојки за фил: 700 мл вода; 200 гр шеќер; 4 кесички нескафе; 7 лажици густин; 250 гр посен маргарин; 300 гр посен шлаг; кисела вода (по потреба)

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: